Перейти до вмісту

про проєкт

Збереження та діджиталізація стародруків та
рідкісних книг з колекцій
Національного університету
«Острозька академія»

Національний університет «Острозька академія» зберігає цінні книжкові колекції, які є важливою складовою української та європейської культурної спадщини. Важливою є також історія формування цих зібрань. Більшість раритетних видань університет отримав в дар від власників приватних колекцій – меценатів, друзів та сподвижників відродження закладу. Книжкові фонди поповнювались завдяки подарункам громадських діячів, вчених, громадських організацій та наукових установ не лише з України, але й з-поза кордону. За 28 років становлення молодого університету, його
колективу вдалося сформувати багатотисячні книжкові колекції. Серед книг – раритетні видання, які зберігаються у Музеї історії НаУОА та в Інституті досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара.


Цифрова бібліотека “Pro libris” створена в рамках проєкту «Збереження та діджиталізація стародруків та рідкісних книг з колекцій Національного університету “Острозька академія”» завдяки фінансовій підтримці Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut. Серед головних завдань проекту – оцифрування найцінніших видань з університетських колекцій та надання вільного доступу до них шляхом розміщення на веб-ресурсі.


“Pro libris” – платформа, якою можуть користуватися як дослідники, так і всі, хто цікавиться українською історією та культурою. Вона дозволяє розширити доступ до унікальних досягнень українського друкарського та графічного мистецтва, популяризувати кращі зразки національного культурного надбання, а найважливіше – зберегти цінні книги для наступних поколінь.


Сайт систематично поновлюється та доповнюється, адже процес діджиталізації книг триває.